Přidat do mého výběru


Vybavení a dostupnost

Pláž

20 m

Gril
Parkoviště
Zvíře
Centrum

7 km

Obchod

7 km

Přístav

7 km

Letiště

40 km

Bus

7 km

Loďka
Pobyt na ostrově
Vzdálenost od moře

20 m

Cena od: 67 €

Rezervovat termín
Domek Karaka pro 5 osob je postaven v oploceném olivovém háji a díky vzrostlým olivovníkům nabízí hostům opravdové soukromí. Kamenný dům se nachází na jižní straně ostrova Pašman a je přímo u moře, na pláž se vychází ze zahrady. Z domku je krásný pohled na chorvatské ostrovy včetně ostrovů Národního parku Kornati. Moře před domem je průzračně čisté a pláž je tvořena většími kameny a z větší části zpevněná betonovým molem, které láká k opalování a nabízí možnost bezplatného kotviště pro Vaši loďku. Pokud loďku nemáte, můžeme Vám na vyžádání zapůjčení motorové loďky zajistit. 
U vchodu do domku je prostorná krytá terasa s venkovním posezením a k domku je přistavena místnost s velkým kameným grilem, který Vám při pobytu bude k dispozici.
Po celou dobu Vašeho pobytu můžete využívat dvě lehátka na pláž. Na zahradě je venkovní sprcha, voda ve sprše je ohřívána pomocí slunce. Každou středu a sobotu Vám bude k dispozici pan domácí, který Vám může do domku přivézt různé potraviny, pokud se Vám nebude chtít do města, například čerstvé pečivo, ryby a škeble.
Parkování máte zajištěno bezplatně v zátoce Vitane, kam se poholdně dostanete autem. Ze zátoky Vitane Vás a Vaše věci pan domácí vezme lodí až k domku. I když auto nebudete mít přímo u domu, budete ho mít k dispozici po celou dobu pobytu, protože parkovací místo je asi jen 200 metrů od domku.
Voda v domku je dešťová a shromažďuje se přes zimu v nádrži. Vodu můžete i pít, ale doporučujeme vodu převařit. Elektrická energie je získávána pomocí solárních panelů o napětí v zásuvkách 220 V. Zásuvky jsou standardní a mohou být využívány pouze pro svícení, dobíjení mobilních telefonů či notebooků. Silnější spotřebiče není možné používat (vysoušeč vlasů, mixér apod.). V kuchyni i koupelně je voda ohřívána pomocí slunečního záření (když není hezké počasí, je potřeba vodu ohřát na kamnech).
Domácí mazlíčky můžete vzít na dovolenou s sebou, jejich pobyt je povolen na předchozí vyžádání a za poplatek. 
Na ostrov Pašman se pohodlně dostanete trajektem Biograd – Tkon za cca 15-20 minut, trajekt jezdí několikrát denně. Na Pašman lze přicestovat také trajektovou linkou Zadar (Gaženica) – Preko (ostrov Ugljan), tato linka je delší a dražší, ale trajekt jezdí do pozdních nočních hodin. Ostrov Pašman i Ugljan jsou spojeny mostem v místě zvaném Ždrelac a průjezd po mostě je zdarma.
Nedaleko domku Karaka jsou další dva domky, které mají vlastní pláž i kotviště a díky vysokým olivovníkům Vám domek Karaka nabídne soukromí na zahradě i na pláži.
Centrum města Tkon je vzdáleno asi 7 kilometrů a jsou zde restaurace, obchody, pekařství, cukrárna, pošta a přístav pro trajekt. Lékárna je na ostrově Ugljan – ve městě Preko vzdáleném asi 17 km. 
Na ostrově Pašman jsou pěší a cyklistické stezky, které mimo jiné vedou přes rozhlednu Straža. Z rozhledny se nabízí krásný výhled na celé Kornatské souostroví a další přilehlé ostrovy a směrem na pevninu je vidět pohoří Velebit.

Popis ubytovacích jednotek

Domek Karaka pro 5 osob - dvě ložnice (v jedné ložnici jsou dvě samostatné postele, ve druhé jsou tři postele - všechny postele jsou samostatné pro jednu osobu, ale je možné si je spojit - v závislosti na prostoru), obývací pokoj, vybavený kuchyňský kout (nádobí, velká lednice s mrazákem, sporák a trouba), v denní místnosti je jídelní stůl se židlemi, koupelna se sprchou a WC.
Venku před domem je velká krytá terasa s posezením a pohledem na moře a olivový háj, venkovní sprcha, místnost s vlastním vchodem s kamenným grilem, dvě plážová lehátka, kotviště.

Fotografie Robinzonský dům Karaka

Robinzonády v okolí

Plánovač trasy

Start:

Robinzonský dům Karaka

Zátoka Vitane - ostrov Pašman