Netradiční dovolená v Chorvatsku

Robinzonáda

Netradiční dovolená v Chorvatsku

Robinzonská dovolená

Netradiční dovolená v Chorvatsku pro ty, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta a prožít kouzlo robinzonského života na bohem zapomenutých místech jadranských ostrovů a ostrůvků. Panenská příroda, průzračné modré moře, volně rostoucí středomořské bylinky, možnost upéct si vlastnoručně chycenou čerstvou rybu, to vše jsou přednosti robinzonské dovolené.

Pokud Vám vyhovuje klidnější prostředí, osamělá zákoutí plná romantiky, nádherných pláží a netknuté přírody, jsou pro Vás rybářské chatky či kamenné domky správnou volbou. Zvažte, a pokud se rozhodnete pro nikým nerušenou samotu, pak jsou právě pro Vás robinsonské chatky. Na některých místech je více robinzonských domků pohromadě a umožňují sdílet s přáteli pocit svobody a uvolnění od každodenního stresu z civilizace. Společnou odměnou vždy bude božský klid, průzračné moře a omamná vůně volně rostoucích bylinek borových lesů. Robinsonská dovolená v Chorvatsku představuje zcela nový trend v nabídce ubytování.

Robinsonské chatky se nejčastěji nabízí na ostrovech Brač a Hvar, kde najdete řadu nádherných zátok s nedotknutou přírodou. Mezi oblíbené cíle milovníků robinsonády patří ale i ostrovy Pašman, Ugljan, Murter, Korčula, národní park Kornati a celá řada severodalmátských ostrovů. Díky ke své relativní opuštěnosti jsou robinzonády rájem pro nudisty. Další nespornou výhodou pobytu v robinzonských domcích je dovolený pobyt domácích mazlíčků.

Vybavení jednotlivých robinsonských domků se značně liší, od komfortně vybavených apartmánů s moderním vybavením až po ty nejjednodušší chatky se starším zařízením. (Věnujte pozornost výběru a prohlédněte si dobře fotky, aby si nevytvořili mylné představy o vybavení. Specifika jednotlivých domů včetně určitých omezení a podmínek podrobně rozebíráme v popise.) Obecně lze říci, že robinsonské domky mají jednoho společného jmenovatele, jímž je absence elektrické energie a vody z vodovodu. Robinsonády jsou většinou napájeny solární energií a vybaveny plynovými bombami, které zajišťují chod ledničky a vařiče. Voda je k dispozici v nádržích, které zachytávají přes zimu dešťovou vodu. Kapacita je však omezená, proto je třeba rozumně si rozložit spotřebu a počítat s určitým omezením. Na pití doporučujeme vzít si s sebou vodu balenou. Teplá voda je k dispozici v černých barelech umístěných na slunci a nebývá rozvedena do domu.

Při příjezd do robinsonského domku asistuje jeho majitel, který Vás z místa parkování buď přiveze motorovým člunem nebo doprovodí pěšky. Doprava do chatky je obvykle v ceně, pouze u objektů, které jsou vzdálené od pevniny, se platí zvlášť. (Informace o transferu a parkování vozidla najdete vždy u popisu domku.) Vzhledem k tomu, že příjezd probíhá po nezpevněných cestách, doporučujeme příjezd autem s vyšším podvozkem. Výhodou parkování vozidla v blízkosti (většinou cca 15-20 min. pěší chůze) je možnost dobíjení mobilních telefonů v autě nebo možnost návštěvy civilizace.

Potraviny si klienti musí přivést s sebou a po dohodě s majiteli mohou být dovezeny v případě výjimečné potřeby. Další možností je nákup potravin z pojízdné lodi (supermarketu), provoz lodi ale negarantujeme. Většina robinzonád je pokryta mobilním signálem. Doporučujeme si plně nabít baterii telefonu před ubytováním a také si pořídit autonabíječku na telefon, aby jste v případě nouze měli možnost zavolat.

Můžeme Vám zjistit pronájem loďky od majitele nebo např. společné rybaření, abyste si pak čerstvé ryby opekli na grilu přímo u domku.

Vycestujte s námi do Chorvatska, objevte neznámé kouty této nádherné země, zrelaxujte se na opuštěných plážích a prožijte nezapomenutelnou robinsonskou dovolenou.

Vzhledem k velkému zájmu ze strany turistů doporučujeme objednat si ubytování nejlépe rok dopředu, pokud máte zájem o konkrétní robinzonský domek. Návrat k přírodě určitě stojí za zkoušku!

Důležité upozornění

V Chorvatsku neexistují privátní pláže, pláž je veřejné blaho, které mohou užívat všichni a podle toho je nutné se chovat, viz zákon: https://www.zakon.hr/z/505/Zakon-o-pomorskom-dobru-i-morskim-lukama

Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2024 chorvatsko-levne s. r. o.
Robinzonády v Chorvatsku