Život Robinsona Crusoe

Robinzonské ubytování

Netradiční dovolená v Chorvatsku pro ty, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkoměsta a prožít kouzlo robinzonského života na bohem zapomenutých místech jadranských ostrovů a ostrůvků.

pohoda na chatce, vzor chatky Defora - Korčula

Pokud Vám vyhovuje absolutní klid, osamělá zákoutí plná romantiky, nádherných pláží a netknuté přírody, jsou pro Vás rybářské chatky či kamenné domky správnou volbou. Zvažte, a pokud se rozhodnete pro nikým nerušenou samotu, pak jsou právě pro Vás robinsonské chatky. Na některých místech je více robinzonských domků pohromadě a umožňují sdílet s přáteli pocit svobody a uvolnění od každodenního stresu z civilizace. Společnou odměnou vždy bude božský klid, průzračné moře a omamná vůně volně rostoucích bylinek borových lesů. Robinsonská dovolená v Chorvatsku představuje zcela nový trend v nabídce ubytování.

Robinsonské chatky se nejčastěji nabízí na ostrovech Brač a Hvar, kde najdete řadu nádherných zátok s nedotknutou přírodou. Mezi oblíbené cíle milovníků robinsonády patří ale i ostrovy Pašman, Ugljan, Murter, Korčula, národní park Kornati a celá řada severodalmátských ostrovů. Díky ke své relativní opuštěnosti jsou robinzonády rájem pro nudisty. Další nespornou výhodou pobytu v robinzonských domcích je dovolený pobyt domácích mazlíčků.

Vybavení jednotlivých robinsonských domků se značně liší, od komfortně vybavených apartmánů s moderním vybavením až po ty nejjednodušší chatky se starším zařízením. (Věnujte pozornost výběru a prohlédněte si dobře fotky, aby si nevytvořili mylné představy o vybavení. Specifika jednotlivých domů včetně určitých omezení a podmínek podrobně rozebíráme v popise.) Obecně lze říci, že robinsonské domky mají jednoho společného jmenovatele, jímž
výbava je absence elektrické energie a vody z vodovodu. Robinsonády jsou většinou napájeny solární energií a vybaveny plynovými bombami, které zajišťují chod ledničky a vařiče. Voda je k dispozici v nádržích, které zachytávají přes zimu dešťovou vodu. Kapacita je však omezená, proto je třeba rozumně si rozložit spotřebu a počítat s určitým omezením. Na pití doporučujeme vzít si s sebou vodu balenou. Teplá voda je k dispozici v černých barelech umístěných na slunci a nebývá rozvedena do domu.

příjezdová cesta

Při příjezd do robinsonského domku asistuje jeho majitel, který Vás z místa parkování buď přiveze motorovým člunem nebo doprovodí pěšky. Doprava do chatky je obvykle v ceně, pouze u objektů, které jsou vzdálené od pevniny, se platí zvlášť. (Informace o transferu a parkování vozidla najdete vždy u popisu domku.) Vzhledem k tomu, že příjezd probíhá po nezpevněných cestách, doporučujeme příjezd autem s vyšším podvozkem. Výhodou parkování vozidla v blízkosti (většinou cca 15-20 min. pěší chůze) je možnost dobíjení mobilních telefonů v autě nebo možnost návštěvy civilizace.

ryby

Potraviny si klienti musí přivést s sebou a po dohodě s majiteli mohou být dovezeny v případě výjimečné potřeby. Další možností je nákup potravin z pojízdné lodi (supermarketu), provoz lodi ale negarantujeme. Většina robinzonád je pokryta mobilním signálem. Doporučujeme si plně nabít baterii telefonu před ubytováním a také si pořídit autonabíječku na telefon, aby jste v případě nouze měli možnost zavolat.

Můžeme Vám zajistit pronájem loďky od majitele nebo např. společné rybaření, abyste si pak čerstvé ryby opekli na grilu přímo u domku.


Panenská příroda, průzračné modré moře, volně rostoucí středomořské bylinky, možnost upéct si vlastnoručně chycenou čerstvou rybu, to vše jsou přednosti robinzonské dovolené.

rybář

Vycestujte s námi do Chorvatska, objevte neznámé kouty této nádherné země, zrelaxujte se na opuštěných plážích a prožijte nezapomenutelnou robinsonskou dovolenou.

Vzhledem k velkému zájmu ze strany turistů doporučujeme objednat si ubytování nejlépe rok dopředu, pokud máte zájem o konkrétní robinzonský domek. Návrat k přírodě určitě stojí za zkoušku!

Pozor důležité upozornění - v Chorvatsku neexistují privátní pláže, pláže je veřejné blaho, které mohou užívat všichni a podle toho je nutné se chovat, viz zákon: 
https://www.zakon.hr/z/505/Zakon-o-pomorskom-dobru-i-morskim-lukama