Netradiční dovolená v Chorvatsku

Robinzonáda

Netradiční dovolená v Chorvatsku

Všeobecné informace o ubytování na majácích v Chorvatsku

Ubytovací jednotky - apartmány byly zrenovovány v letech 1999/2000 a jsou zařízeny jednoduše. Nábytek je nový. Apartmány jsou zásobované teplou a studenou vodou. Pitná voda se nachází v nádržích. Apartmány mají vlastní elektrickou síť s napětím 220 V. Majáky Porer, Sv.Ivan, Pločica, Sušac, Prišnjak a Palagruža mají elektrické sítě, které se napájejí ze solárních panelů pomocí transformátorů. Takže se zde žádná těžká zařízení jako je např. fén nemohou připojovat. Nabíječky pro mobilní telefony, přenosné počítače a slabší elektrické spotřebiče mohou být použity.

V okolí objektů je zaručený signál mobilních telefonů standardu 900 MHz a 1800 MHz a prostřednictvím roamingu i spojení se všemi evropskými státy.

V každém apartmánu se nachází televizor. Apartmány ale nemají satelitní anténu.

V koupelně se nachází sprchovací kout a WC. Pro každý apartmán jsou určené 2 větší a 2 menší ručníky. Doporučujeme přinést se sebou prací prostředky a další ručníky na pláž, popř. do koupelny.

Kuchyně je vybavená dřezem na mytí nádobí, sporákem s troubou na pečení a ledničkou (lednička má pouze malý mražáček, který se nachází uvnitř lednice), které fungují na elektřinu nebo na plyn (závisí od majáku), jakož i drobným inventářem. Doporučujeme přinést se sebou kuchyňské utěrky a také koření. Apartmány nemají kávovar.

Ložnice jsou vybaveny lůžky s matrací. K dispozici jsou prostěradla a dvě přikrývky pro každé lůžko. Každý apartmán má na terase anebo na dvoře (závisí od apartmánu) jednu sedací soupravu se čtyřmi židlemi. Apartmány nemají lehátka a slunečníky. Všechny majáky mají hromosvody.

Cena nájmu ubytovací jednotky zahrnuje

 • ubytování v příslušném apartmánu pro osoby vypsané na voucheru (v případě příjezdu většího počtu osob je poskytovatel oprávněn tyto osoby odmítnout);
 • počáteční úklid;
 • výměnu ložního prádla a úklid jednou týdně (v případě pobytu delšího než dva týdny);
 • adekvátní ubytování v případě vyšší moci - nepříznivých povětrnostních podmínek (odjezd na maják - ostrov není možný).

Cena nájmu ubytovací jednotky nezahrnuje

 • parkoviště pro osobní automobil;
 • úvaz v sousedním přístavu;
 • transfer z letiště do přístavu a zpět, ani transfer z přístavu na ostrov

Transfer letiště Pula - majáky: Savudrija, Rt. Zub, Sv. Ivan a Porer , letiště Split - majáky: Sv. Petar, Sušac a Struga, (ceny za transfer podléhají změnám a rádi Vám je zašleme v konkrétní cenové nabídce). Transfer není třeba na majáky Struga, Savudrija, Veli Rat – pro hosty uvedených majáků je zajištěno parkovací místo.

Co si donést s sebou

 • potraviny (vodu, koření – sůl, pepř, olej, ovoce a zeleninu, potraviny pro přípravu stravy);
 • náhradní ručníky;
 • kuchyňské utěrky;
 • sirky na zapálení sporáku;
 • čistící prostředky na mytí nádobí a hygienických zařízení, prací prášek;
 • jakož i další potřebné věci pro pobyt na ostrově.

Zásobování vodou

Majáky mají pitnou vodu z vlastních nádrží (dešťová voda). V případě, že nechcete tuto vodu pít, je potřeba si donést balenou vodu s sebou. Voda je obecně vzácný zdroj, na majácích je voda v omezeném množství a proto je třeba s ní zacházet šetrně. Voda je ohřívaná solární energií. Pitná voda z vodovodu je pouze na majáku Savudrija.

Povinnosti hosta

Host je povinen: mít platné cestovní doklady, respektovat celní a devizové předpisy země, dodržovat domovní řád v majáku, spolupracovat s hostiteli, po příjezdu odevzdat zástupci poskytovatele služeb doklad o zaplacení služeb (voucher obdržený poštou nebo e-mailem), zkontrolovat si, zda jeho vstup do Chorvatska nebo do sousedních zemí nepodléhá vízové povinnosti. V případě nedodržování těchto povinností, nese zákazník náklady a zodpovědnost za způsobené škody. Potvrzením rezervace, zákazník souhlasí s tím, že případné škody způsobené na majáku uhradí poskytovateli služeb přímo na místě.

Domovní řád na majáku

Ochrana přírody na majáku a v jeho okolí je na první místě, každý host musí chránit přírodu před znečištěním, odpadky a požárem. Během noci je přísně zakázáno zakládat otevřený oheň, svítit baterkou, svíčkami anebo v apartmánu svítit jiným silným světlem bez předchozího zatemnění oken, protože takovým chováním ohrožujete plavby lodí. Na všechny činnosti jako je např. chytání ryb, podmořský rybolov a potápění apod. je třeba mít povolení (jestliže máte zájem provozovat některou z uvedených činností, rádi Vám pomůžeme vyřídit potřebná povolení, všechny náležitosti se ale musejí vyřídit před Vaším odjezdem na objekt, jelikož je vydávají státní úřady a v době odjezdu jsou většinou zavřené) . Pokud se host nechová v souladu s domovním řádem, má poskytovatel služeb jakož i prostředník právo mu okamžitě zrušit ubytování.

Rychlá lékařská pomoc

Pobyt na majácích, které se často nacházejí na vzdálených ostrovech, doporučujeme pouze zdravým osobám. Pro hosta, který náhle potřebuje rychlou lékařskou pomoc přichází rychloloď anebo helikoptéra, která ho přepraví do nejbližší nemocnice. Na všech majácích existují VHF rádiostanice, pomocí kterých se může přivolat pomoc anebo lze požádat o lékařskou radu prostřednictvím nouzového kanálu 16 (tzv. kanál jistoty). Na každém majáku je k dispozici lékárnička pro první pomoc.

Pobyt domácího mazlíčka

Obecně je pobyt domácích mazlíčků zakázán, výjimku tvoří majáky Struga a Prišnjak, cena za pobyt je uvedena v ceníku.

Pronájem plavidla

V případě, že jste vlastníkem kapitánské průkazu pro provoz malého plavidla, můžete si po předchozí domluvě se správcem majáku pronajmout jeho motorové plavidlo.

Strážce majáku

Na všech majácích, kromě majáků na Prišnjaku, Rt. Zubu, Sv. Petra a Pločice, bydlí strážce majáku se svojí rodinou. Klienti v nich často nacházejí přátele.

Dodávka potravin

Na majácích Savudrija, Rt. Zub, Veli Rat, Sv. Petar a Struga je možná dodávka potravin za příplatek. Na Sv. Ivanu, Poreru a Prišnjaku je dodávka potravin taktéž možná, ale jenom po předcházející domluvě.

Na ostatních majácích si hosté musí obstarat potraviny před vyplutím transferu. Další možnost je pak domluvit se strážci majáku o nákupu, popř. i přípravě čerstvých ryb.

Parkování auta

Pokud není možné do majáku dojet autem, vozidlo musíte zanechat v místě, odkud vyjíždí transfer. Pokud máte zájem o zajištění hlídaného parkování, můžete se domluvit s osobami, které pro Vás zajišťují transfer lodí na ostrov a jejichž údaje najdete na obdrženém voucheru. Transfer není třeba na majáky Struga, Savudrija, Veli Rat – pro hosty uvedených majáků je zajištěno parkovací místo.

Ubytování a check in – check out

Pronájem ubytovací jednotky v majáku je možný pouze od soboty do soboty v sezoně, předsezónně a podsezóně. V den příjezdu na maják jsou hosté ubytováni mezi 13:00 a 21:00 hod. a v den odjezdu musí maják opustit nejpozději do 9:30 hod. Apartmány je třeba zanechat v původním stavu.

Krátkodobé pobyty na majáku

Krátkodobý pronájem ubytovací jednotky v majáku Porer a Sv. Ivan je možný i během sezóny, před a podsezóny a to v minimálním trvání 2 dnů. Do 31.05.2014 a od 20.09. 2014 je možné objednat i krátkodobý pobyt na majáku (minimum 3 noci) – např. víkendový pobyt kromě pobytu na majáku Palagruža a Sušac.

Pobyt v zimě na majáku

Pronájem ubytovací jednotky na majáku doporučujeme pouze na majácích, které jsou vybavené topením - Savudrija, Rt.Zub, Struga a Veli Rat, Marlera

Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2023 chorvatsko-levne s. r. o.
Robinzonády v Chorvatsku