Přidat do mého výběru


Vybavení a dostupnost

Pláž

25 m

Gril
Parkoviště
Zvíře
Centrum

7 km

Obchod

7 km

Přístav

7 km

Letiště

40 km

Bus

7 km

Loďka
Dostupné autem
Pobyt na ostrově
Vzdálenost od moře

20 m

Robinzonský domek Matija pro 4-5 osob se nachází na jižní straně ostrova Pašman s nádherným pohledem na soustroví Kornati a další ostrovy v blízkosti jako je Žižanj, Košara. Kamenný dům Matija je postaven na rozlehlém pozemku přímo u moře a na pláž se vychází přes zahradu. Je zde vybudováno veliké molo, které je bezpečným přístavem pro Vaši loď (kotvení zdarma), a moře je zde průzračně čisté. Pláž je tvořena oblázky a kameny s pozvolným vstupem do moře a pro plavce a milovníky šnorchlování je vhodný přístup z betononového mola, kde jsou připevněny schůzky pro snažší vstup do moře. Molo nabízí i také prostorné a pohodlné místo na opalování. Pokud loďku nemáte, můžeme Vám na vyžádání zapůjčení motorové loďky zajistit.
Před vchodem do domku je prostorná krytá terasa s venkovním posezením a fantastickým pohledem na moře. Vedle domečku je přistavena místnost s velkým kameným grilem, který Vám při pobytu bude k dispozici. Během Vašeho pobytu můžete využívat dvě lehátka na pláž zdarma a slunečník. Vedle domu je nainstalována venkovní sprcha, voda ve sprše je ohřívána pomocí slunce. 
Parkování máte zajištěno bezplatně v zátoce Vitane, kam se poholdně dostanete autem. Ze zátoky Vitane Vás a Vaše věci pan domácí převeze lodí až k domku zdarma. I když auto nebudete mít přímo u domu, budete ho mít k dispozici po celou dobu pobytu, protože parkovací místo je asi jen 250 metrů od domku a k autu můžete dojít cestičkou podél moře pěšky.
Voda v domku je dešťová a shromažďuje se přes zimu v nádrži. Vodu je užitková, a doporučujeme vodu převařit. Na pití doporučujeme přivést vodu balenou. Voda je zde vzácná, proto je potřeba s ní zacházet opatrně. Elektrická energie je získávána pomocí solárních panelů o napětí v zásuvkách 220 V. Zásuvky jsou standardní a mohou být využívány pouze pro svícení, dobíjení mobilních telefonů či notebooků. Silnější spotřebiče není možné používat (vysoušeč vlasů, mixér apod.). V kuchyni i koupelně je voda ohřívána pomocí slunečního záření (když není hezké počasí, je potřeba vodu ohřát na kamnech).
Domácí mazlíčky můžete vzít na dovolenou s sebou, pobyt je ale povolen výlučně na terese na předchozí vyžádání a za poplatek, při pobytu psa se vybírá kauce.
Na ostrov Pašman se pohodlně dostanete trajektem Biograd – Tkon za cca 15-20 minut, trajekt jezdí několikrát denně. Na Pašman lze přicestovat také trajektovou linkou Zadar (Gaženica) – Preko (ostrov Ugljan), tato linka je delší a dražší, ale trajekt jezdí do pozdních nočních hodin. Ostrov Pašman i Ugljan jsou spojeny mostem v místě zvaném Ždrelac a průjezd po mostě je zdarma.
V blízkosti robinzonády Matija jsou další domky, nejbližší sousedé jsou vzdáleni cca 50 m, ale díky tomu, že dům je postavený ve výši, nabízí klid a z terasy snadný přehled.
Vesnička Tkon je vzdálena asi 7 kilometrů a jsou zde restaurace, bankomat, obchody, pekařství, cukrárna, pošta a přístav pro trajekt.

Popis ubytovacích jednotek

Robinsonáda Matija pro 4-5 osob - z prostorné terasy se vchází do denní místnosti, kde se nachází gauč pro 1 osobu, jídelní stůl a vybavený kuchyňský kout (nádobí je k dispozici, velká lednice s mrazákem je na elektriku, sporák je na plyn). Z této místnosti se vchází do dvou ložnic (v jedné ložnici je manželské lůžko, ve druhé je k dispozici palanda). Z denní místnosti se vchází také do koupelny se sprchou a WC.

Fotografie Pirátský domek Matija

Robinzonády v okolí

Plánovač trasy

Start:

Pirátský domek Matija

Zátoka Vitane - ostrov Pašman