Přidat do mého výběru


Vybavení a dostupnost

Pláž

10 m

Gril
Parkoviště
Zvíře
Centrum

10 km

Obchod

7 km

Přístav

18 km

Letiště

40 km

Bus

9 km

Loďka
Pobyt na ostrově
Vzdálenost od moře

10 m

Cena od: 75 €

Rezervovat termín
Domek Klaudio pro 6 osob je postaven na severodalmatském ostrově Pašman v zátoce Kobiljak a díky vzrostlým olivovníkům a jiné zeleni nabízí hostům opravdové soukromí. Kamenný domek se nachází na jižní straně ostrova Pašman a je přímo u moře. 
Robinzonáda Klaudio nabízí jak velké soukromí, tak i velký komfort ubytování - domek je nověji vybaven a navíc je zde možnost teplé vody a hlavně elektřiny bez omezení. V domku nebydlí domácí a bude po celou dobu pobytu jenom pro Vás.
Před domem je velký bambusový slunečník a můžete si od domácích zapůjčit lehátka na slunění či do stínu tvořeným slunečníkem. Moře před domem je průzračně čisté a pláž je v těchto místech písečná a místy oblázková až kamenitá, je zde i betonové molo, které láká k opalování a kde je možnost bezplatného kotvení menší loďky (větší loďku můžete ukotvit na bojce). Pokud loďku nemáte, domácí na vyžádání zajistí zapůjčení motorové loďky zajistit (loďka 5 m, motor 5 KS značky Honda). Po domluvě s domácími můžete využít také zapůjčení gliseru i se skiperem, který Vás vezme na celodenní výlet.
Z balkonu domku, který je v patře a nabízí hostům posezení pod střechou, je krásný pohled na moře a severodalmatské ostrovy včetně ostrůvků Národního parku Kornati. První místnost domku tvoří prostorná místnost se stolem a lavicemi, která může po otevření velkých okon sloužit také jako terasa. Z druhé strany domku je k dispozici velký kamenný krb, který můžete po celou dobu pobytu využívat zdarma.
Navíc Vám po celou dobu pobytu budou k dispozici domácí, kteří Vám kdykoliv do domku přivezou čerstvé pečivo, ryby, či jiné potraviny, a to za menší poplatek, pokud se Vám nebude chtít jet do města.
Parkování máte zajištěno bezplatně kousek nadzátokou Kobiljak, přibližně 300 metrů od domku, poté k domku pokračujete pěšky po kamenité cestičce, zavazadla Vám vezme pan domácí svým térenním vozem až k domku. Cesta k parkovacímu místu je makadomová a místy kamenitá, doporučujeme spíše auto s vyšším podvozkem. Auto si také můžete nechat u domácích doma ve vesničce Mrljane a domácí Vás a Vaše věci k domku odvezou.
Voda v domku je dešťová a shromažďuje se přes zimu v nádrži. Tato voda je v koupelně i v kuchyni a je potřebavodou zbytečně neplýtvat. Domácí dováží do domku pitnou vodu v plastových lahvích (22 litrů), která je na pití připravena v kuchyni (cena jedné lahve 22 l je 15 EUR). Elektrická energie je získávána pomocí solárních panelů o napětí v zásuvkách 220 V. Zásuvky jsou standardní evropské a mohou být využívány bez omezení pro lehčí i silnejší spotřebiče. V kuchyni i koupelně je voda ohřívána pomocí slunečního záření.
Domácí mazlíčky můžete vzít na dovolenou s sebou, jejich pobyt je povolen na předchozí vyžádání a za poplatek.
Zátoka Kobiljak je pokryta signálem mobilních operátorů.
Nedaleko domku Klaudio je ještě jeden menší domek, kam přijímají hosty, ale domek Klaudio nabízí soukromí na zahradě i na pláži nejen díky vysoké zeleni.
Nejbližší sousedé se nacházejí cca 20 m od domku, jedná se o 1 robinzonský domek, který je mnohem skromnější a také je pronajímán, ale ne příliš často. Další sousedé se nacházejí cca 100 m od domu. Celkově je zátoka řídčeji osídlená ve srovnání s dalšími zátokami na Pašmanu.
Na ostrov Pašman se pohodlně dostanete trajektovou linkou Biograd – Tkon za cca 15-20 minut, trajekt jezdí několikrát denně. Na Pašman lze přicestovat také trajektovou linkou Zadar (Gaženica) – Preko (ostrov Ugljan), tato linka je delší a dražší, ale trajekt jezdí do pozdních nočních hodin. Ostrov Pašman i Ugljan jsou spojeny mostem v místě zvaném Ždrelac a průjezd po mostě je zdarma.
Centrum města Tkon je vzdáleno asi 17 kilometrů a jsou zde restaurace, obchody, pekařství, cukrárna, pošta a přístav pro trajekt. Lékárna či benzínová pumpa je na ostrově Ugljan – ve městě Preko vzdáleném asi 17 km. Cca 9 kilometrů je vzdáleno městečko Pašman, kde je také menší centrum s obchody a restauracemi.
Na ostrově Pašman jsou pěší a cyklistické stezky, které mimo jiné vedou přes rozhlednu Straža. Z rozhledny se nabízí krásný výhled na celé Kornatské souostroví a další přilehlé ostrovy a směrem na pevninu je vidět pohoří Velebit.

Popis ubytovacích jednotek

Dům Klaudio pro 6-7 osob - tři dvoulůžkové ložnice (jedna ložnice dole, dvě ložnice jsou v patře - v jedné ložnici je možnost přistýlky ve formě rozkládacího lůžka pro jedno dítě), v přízemí vybavený kuchyňský kout (nádobí, velká lednice s mrazákem, plynový sporák se dvěma vařiči a trouba, plastový barel s pitnou vodou za příplatek), koupelna se sprchou a WC. V patře krytý balkon s pohledem na moře, v přízemí místnost s posezením vedle kuchyně, slunečník a lehátka, gril, kotviště.

Fotografie Robinzonský dům Klaudio

Plánovač trasy

Start:

Robinzonský dům Klaudio

Zátoka Kobiljak - ostrov Pašman