Netradiční dovolená v Chorvatsku

Kali - ostrov Ugljan

Chorvatsko, Severní Dalmácie

Město Kali na ostrově Ugljan je největším městěm na zadarských ostrovech. Místo Kali a jeho okolí je typické svou zachovalou a nedotčenou přírodou, středomořskou krajinou, je zde mnoho skalnatých, ale i písečných pláží, přírodních zátok ideálních pro vodní sporty a neposlední řadě se zde nachází mnoho kulturních a historických památek. Hosté zde naleznou přírodní prostředí, klid, pohostinnost a poznají kulturu ostrovního klimatu a stráví horké letní dny a nezapomenutelné noci s místními kulinářskými specialitami.
Četné projevy, z nichž vyzařuje tradice, počínaje církevní slavností sv. Vavřince až do Rybářských nocí a mnoho tanečních večerů vám zůstane v paměti jako nezapomenutelné zábavné akce.

Neustálé spojení s pevninou - konkrétně se Zadarem - trajektovými linkami usnadňuje příjezd na ostrov Ugljan a do města Kali. Cesta trajektem Zadar Gaženice - Preko (ostrov Ugljan) trvá asi 20 minut. Lodní linka katamárem spojuje Preko a centrum města Zadar (přístav je přímo u starobylého poloostrova). Trajektový přístav v Preku jen 3 km od centra Kali.

Počasí

počasí
24 °C
Aktuálně
  • Tlak: 1013 hPa
  • Vlhkost: 57 %
  • Vítr: 6 m/s
  • UV index: 1
počasí
St
23 °C
16 °C
počasí
Čt
22 °C
16 °C
počasí
23 °C
17 °C
počasí
So
23 °C
16 °C
počasí
Ne
23 °C
17 °C
Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2024 chorvatsko-levne s. r. o.
Robinzonády v Chorvatsku