Přidat do mého výběru


Vybavení a dostupnost

Pláž

10 m

TV
Gril
Parkoviště
Centrum

7 km

Obchod

7 km

Přístav

7 km

Bus

7 km

Loďka
Pobyt na ostrově
Vzdálenost od moře

10 m

Cena od: 122 €

Rezervovat termín
Robinsonský dům Samotinka pro 4-6 osob se nachází v jihovýchodní klidné a odlehlé části ostrova Brač. Jen asi 10 m od moře (pláž kamenitá s moly vhodnými na opalování) a asi 150 m od oblázkové pláže Špilice, která je oblíbenou cílem pro turisty hledající opuštěné pláže. Nejbližším větším městem je Sumartin (asi 7 km), kde je také nejbližší obchod a benzínová stanice.
K domu robinzonádě Samotinka patří zahrada a terasa s venkovním posezením. Z terasy se nabízí krásný výhled na moře. Na terase je ohniště, které je vhodné pro večerní grilování. Prázdninový domek Samotinka má vnitřní krb, takže je vhodný i pro dovolenou v zimním období.
Jelikož je domek dále od civilizace, není zde vodovod ani elektrická síť. Voda v domě a na pozemku je dešťová voda, která se v průběhu roku sbírá do nádrže na pozemku. Proto je potřeba s vodou zacházet šetrně a zbytečně s ní neplýtvat (maximální spotřeba vody je 1050 l/týden, tzn. 150 l/den. Majitel nemůže zajistit doplnění cisterny během pobytu). V případě, že nesvítí slunce, je nutné nabírat vodu přímo z cisterny a dávat pozor, aby nádrž nebyla znečištěna (např. špinavou nádobou). Na pití doporučujeme přivézt si balenou vodu, popřípadě vodu převařit. Elektrická energie je získávána pomocí solárních panelů (proto je nutné dávat pozor na spotřebu elektřiny a není možné používat spotřebiče s vysokým napětím jako je vysavač, fén a další, lehčí spotřebiče jako mobilní telefon nebo telefon bez omezení). V domku není připojení k internetu, ale po domluvě s domácími je možné internet zajistit (můžete si zapůjčit USB modem s mobilním internet a koupit si bon). Pobyt domácích mazlíčků není povolen.
Pro hosty jsou na pláži k dispozici dvě plážová lehátka a u domu je venkovní sprcha. Hosté mohou využít také zapůjčení kajaku a menší motorové lodi pouze pro vlastníky průkazu lodivoda! (oboje zdarma). Pokud máte vlastní loďku, můžete před domem využít kotviště, které je zdarma.
Do zátoky není možné dojet autem, auto si necháte zaparkované v Sumartinu na parkovišti. Zde na Vás čekají domácí, kteří Vás zdarma převezou loďkou do zátoky. Během pobytu je Vám k dispozici zdarma loďka - 3 m a motor 10 PS s plnou nádrží (pokud vyčerpáte, musíte již sami doplnit). K domku Samotinka lze dojít i  pěšky (cca 4 km). 
Cesta na ostrov Brač je možná trajektem ze Splitu do Supetaru a pokračováním ve směru na jihovýchodní část ostrova do města Sumartin (trajektové linky Split - Supetar, jízda trvá asi 50 minut, trajekt jezdí několikrát denně). Na ostrov Brač se můžete dostat také trajektem z Makarské přímo do města Sumartin (jízda trvá asi 60 minut, cena je stejná jako na lince Split - Supetar, trajekt jezdí méně často než trajekt ze Splitu). Obě linky zajišťuje společnost Jadrolinija.

Popis ubytovacích jednotek

Domek pro 4-6 osob (maximální kapacita 4 dospělé osoby a 2 děti do 12 let) – dvě ložnice, jedna s manželským lůžkem a druhá s manželským lůžkem a palandou pro 2 osoby, v denní místnosti je jídelná a kuchyňský kout, (s ledničkou a mrazákem, teplá voda), koupelna se sprchovým koutem a WC – voda v koupelně ohřívána pomocí plynového ohřívače vody, terasa s venkovním posezením a výhledem na moře, TV.

Fotografie Robinzonáda Samotinka

Plánovač trasy

Start:

Robinzonáda Samotinka

Zátoka Špilice - ostrov Brač