Přidat do mého výběru


Vybavení a dostupnost

Pláž

80 m

Gril
Parkoviště
Zvíře
Centrum

5 km

Obchod

5 km

Přístav

9 km

Letiště

38 km

Bus

5 km

Loďka
Dostupné autem
Pobyt na ostrově
Vzdálenost od moře

60 m

Cena od: 58 €

Rezervovat termín
Robinsonský domeček Ruža pro 2-3 osoby se nachází na jihozápadní straně ostrova Pašman v zátoce zvané Lokvica obklopen hustým porostem zvaným "makija". Jedná se o různé druhy mediteránských keřů a stromků, které tu rostou již desítky let. Zátoka Lokvica je malé místo s pouhými 6 domky, z nichž pouze dva přijímají hosty, což je velká výhoda, proto zde nejsou žádné velké davy lidí nebo ruch. Zátoka Lokvica je přístupná osobním vozem (doporučujeme ale auto s vyšším podvozkem), přístupová cesta je většinou polní cesta, a proto je nutné jet pomalu a opatrně a dávat pozor na výmoly. Nejbližším větším městem je Nevidjane asi 5 km vzdáleno, zde najdete obchod a kavárnu. Pokud potřebujete supermarket, pekárnu a cukrárnu, doporučujeme přístav Tkon asi 9 km jižně, nebo město Kukljica asi 16 km severně.
Na ostrov Pašman je doprava zajištěna trajektem (trajektová linka Biograd - Tkon, jízda trvá asi 15 minut, trajekt jezdí několikrát denně). Je možné se také dopravit trajektem z města Zadar (Gaženica) do městečka Preko na ostrově Ugljan, a pokračovat přes most na ostrov Pašman ve městečku Ždrelac (jízda trajektem trvá asi 30 minut, cena je vyšší než lince Biograd - Tkon, ale výhodou je, že jezdí častějí a navíc skoro do půlnoci).
Parkování pro auto je hned vedle domku. Kotviště je v zátoce hned pod domem cca 60 m a je zdarma. Pronájem motorového člunu možný na vyžádání za předpokladu, že zákazník má oprávnění k řízení plavidla. Palivo není zahrnuto v ceně a cena nájmu se odvíjí od počtu osob a síly motoru.
Hosté mohou využít zahradní gril, je nutné ale být opatrný a zabránit vzniku požáru (zejména, aby vítr neroznesl žhavé uhlíky, které mohou zapálit okolní porost).
Voda v domě je dešťovka nashromážděná přes zimu v nádrži pod domem, proto je nutné s vodou zbytečně neplýtvat. Voda je vhodná k pití, ale pokud máte pochybnosti, doporučujeme přivést balenou vodu nebo vodu alespoň převařit. Dřez je v kuchyňce. Voda do koupelny a do dřezu je v trubkách, kam ji přivádí čerpadlo z cisterny. V případě nepříznivého počasí je třeba vodu ohřát na kamnech. Elektřina je vyrobená pomocí solárních panelů a přeměněna na napětí 220 V, se standardní evropskou zásuvkou (viz obrázek). Přístroje jako jsou mobilní telefon, počítač mohou být použity bez omezení až do západu slunce. Nelze používat zařízení, jako je vysavač, fén, mixer, atd.
Zátoka Lokvica je pokryta mobilním signálem. Vařič je zde plynový. K dispozici je malá lednička a tzv. "kamenice" (kamenná skříňka, která také uchová chlad), kam si můžete uložit potraviny. Robinzonáda Ruža je vybavena kamny na dřevo, proto je zde možné pobývat i na jaře nebo na podzim a také v zimě.
Pobyt domácích mazlíčků je možný za příplatek a na vyžádání. Pláž v zátoce a jeho okolí je oblázková, stěnovitá a kamenitá. Přímo v zátoce je pozvolný vstup do moře. K dispozici jsou i dvě lehátka na pláž zdarma. Moře je zde křišťálově čisté.
Výhodou pobytu v zátoce Lokvica je tišší místo, kde není mnoho domků, proto zde můžete najít klid. Z terasy domku Ruža se nabízí úchvatný výhled na moře a západ slunce. Prázdninový domek Ruža je jednodušší dům postavený již před řadou let, a který má venkovní hrubou omítku, a proto je tento dům vhodný pro nenáročné hosty a díky tomu je zde i nižší cena pronájmu.

Popis ubytovacích jednotek

Robinzonáda Ruža pro 2-3 osoby je menší domek, který má neprůchozí oddělenou ložnici s manželskou postelí přístupnou z denní místnosti. K uložení věcí slouží police a háčky na zavěšení oblečení. Do denní místnosti se vstupuje z terasy, zde je kuchyňský kout s malou lednicí a vařičem (oba na plyn). V denní místnosti je rozkládací pohovka, která slouží jako 1 přistýlka pro 1 osobu a jídelní stůl. Koupelna s umyvadlem, sprchou a WC je samostatná místnost přístupná z denní místnosti. Ke sprchování lze použít i venkovní sprchu, pokud si naplníte černý barel vodou z cisterny, sluníčko vodu ohřeje. Venkovní terasa je pokrytá divokou vinnou révou, která v době vegetace nabízí stín, a zde k dispozici stůl a židle a nabízí se odtud krásný výhled na moře.

Fotografie Robinzonada Ruža

Plánovač trasy

Start:

Robinzonada Ruža

Zátoka Lokvica - ostrov Pašman