Přidat do mého výběru


Vybavení a dostupnost

Pláž

120 m

Gril
Parkoviště
Zvíře
Centrum

8 km

Obchod

8 km

Přístav

8 km

Letiště

38 km

Bus

8 km

Dostupné autem
Pobyt na ostrově
Vzdálenost od moře

100 m

Cena od: 48 €

Rezervovat termín
Robinzonský domek Kuter až pro 6 osob je postaven na mírně vyvýšeném místě v zátoce Žinčana na ostrově Pašman na pozemku osázeném olivovníky. Pozemek je z veliké části oplocen, a tak zajišťuje hostům soukromí a klid. Zátoka Žinčana se nachází západně od zátoky Landjin a východně od zátoky Soline. V obou vedlejších zátokách jsou menší rybí restaurace, kde si můžete pochutnat na čerstvých mořských plodech. Zátoka Žinčana má dno pokryté dno pískem a pozvolný vstup do moře, a proto je vhodná pro rodiče s malými dětmi nebo neplavce. Zátoka je poměrně úzká delší zátoka a nachází se zde jen několik domů, nejbližší sousedé jsou vzdáleni cca 40 m od domu.
Cesta od trajektu z městečka Tkonu do zátoky je dlouhá cca 8 km a je vhodná pro auta výhradně s vysokým podvozkem. V Tkonu je k dispozici supermarket, pošta, restaurace i cukrárna a můžete si zde nakoupit před nástupem na pobyt. Příjezd autem přímo na pozemek není možný, auto si necháte cca 140 m od domu, na místě kde parkují ostatní auta a pokračujete pěšky cestičkou do domu. Na ostrov Pašman se snadno dostanete trajektem z Biogradu na moru, jízda trvá 15-20 min. a trajekt jezdí několikrát denně. Další možností je využít trajektovou linku Zadar (Gaženica) – Preko, která je však delší, dražší, ale jezdí až do půlnoci. Zátoka Žinčana je špatně pokryta signálem na mobilní telefon, musíte si najít místo, kde je signál dostupný. Voda v domě je dešťovka, na pití doporučujeme dovést s sebou balenou vodu, popř. vodu z cisterny převařit (vzhledem k omezenému množství vody Vás prosíme, abyste s vodou zacházeli šetrně). Voda v domě není teplá. Teplá voda se získává naplněním solárního sáčku (černý kempingový sáček) a zavěšením na slunce. Pokud je chladno, je třeba vodu ohřát na sporáku. Elektrická energie je zajištěna prostřednictvím solárních panelů, v zásuvkách je napětí 220 V. Používat můžete jen lehké spotřebiče jako je počítač, mobilní telefon, (nesmíte používat přístroje typu fén, žehlička, mixer, apod., které mají velký příkon).
Malí domácí mazlíčci jsou vítáni (do 10 kg), pobyt za příplatek. U domu je k dispozici veliký gril. Výhodou domku Kuter je možnost pobytu i v zimních měsících, kdy je možné si topit v kamnech.
Novinkou je, že je v domku WiFi internet, omezený týdenní spotřebou (není možnost na YouTube sledování videoklipů a filmů). Internet tak slouží především ke čtení zpráv na portálech s cílem poskytnout příležitost k navázání komunikace s okolním světem.
Pobyt na robinzonádách je určený především pro hosty, kteří si chtějí odpočinout a v přírodě a užít si dovolenou v klidu a bez civilizace.
Příjezd do domu je možný kterýkoli den v týdnu kromě soboty.

Popis ubytovacích jednotek

Dům Kuter až pro 6 osob je stylová kamenná patrová vilka. V přízemí domku se nachází veliká nadkrytá terasa s venkovním nábytkem. Z této terasy se vchází do domu, v přízemí je veliký obývací pokoj a vybavený kuchyňský kout (se základním nádobím), je zde lednička s malým mrazákem na elektrické napájení, sporák je na plyn, kamna k dispozici a jídelní kout. Koupelna se sprchovým koutem (není teplá voda, pouze ve venkovní sprše) a WC. Na prvním patře přístupném po schodech uvnitř domu se nacházejí 3 ložnice, dvě jsou dvoulůžkové obě s přístupem na prostornou terasu s nádherným pohledem na moře, kde jsou k dispozici slunečníky. Jedna menší jednolůžková ložnice. Rozkládací přistýlka pro 6 os. je k dispozici. V každém pokoji je jedno světlo.

Fotografie Robinzonáda Kuter

Robinzonády v okolí

Plánovač trasy

Start:

Robinzonáda Kuter

Zátoka Žinčana - ostrov Pašman