Přidat do mého výběru


Vybavení a dostupnost

Pláž

10 m

Gril
Parkoviště
Zvíře
Centrum

5 km

Obchod

5 km

Přístav

5 km

Letiště

38 km

Bus

5 km

Loďka
Pobyt na ostrově
Vzdálenost od moře

10 m

Cena od: 65 €

Rezervovat termín
  • Molo, kotviště:
Robinzonáda Dalmatina pro 2-4 osoby je novější stylový kamenný domek na osamoceném místě obklopený zelení na ostrově Žižanj, který patří ke skupině severodalmátský ostrovů a nachází se naproti ostrovu Pašman. Ostrov Žižanj patří k nejmenším obydleným ostrovům v celém Jadranu a obyvatelé se živí rybolovem. Jeho rozloha je skoro 1 km² a délka pobřeží činí 5 km.
Na ostrově Žižanj nefunguje žádná automobilová doprava, tedy k robinzonádě se dostanete pouze loďkou. Kdo přicestuje autem, má možnost nechat jej zaparkované na bezpečném parkovišti u domácích na dvoře v Biogradu (parking bezplatně) a pokračovat cca 30 minut cesty lodí majitele z města Biograd.
Na ostrově Žižanj se nachází restaurace, ale k dispozici není žádný obchod, proto je nutné dovést vše potřebné již sebou. Nejbližší sousedé jsou vzdáleni cca 100 m a dům je obklopen olivovým hájem. Nedaleko od chatky přistává loďka s výletníky.
Před domem je vybudováno molo, kde můžete bezpečně ukotvit svůj člun. Kotviště je bezplatné. Můžete vypůjčit loďku v místě, nutné mít průkaz lodivoda, cena zavisí na počtu osob a síle motoru.
Domácí mazlíčci
jsou vítáni po předchozím vyžádání. Hostům je k dispozici gril.
Robinzonáda Dalmatina má zásobník na vodu o velikosti cca 15 tisíc litrů, do kterého se sbírá dešťová voda přes zimu. Doporučujeme dovést si na pití balenou vodu z obchodu. V koupelně a v kuchyni je voda studená. Venkovní sprcha je napájena z černého boljeru, který ohřívá přes den slunce. V případě chladného počasí je třeba ohřát vodu na kamnech. Vodou se musí šetřit. Na WC se používá voda z moře. Elektrická energie se získává ze solárních panelů a má napětí 12 V, tedy pro nabíjení mobilu se používá autotransformátor.
Moderně vybavená kuchyně má ledničku i vařič na plyn. Nádobí i povlečení jsou pro Vás připraveny již v chatce.
Doporučujeme Vám si přibalit mobilní telefon, který v případě potřeby zapnete a můžete nás kontaktovat. Doporučujeme příjezd během dne, jelikož noční transfer na ostrov není možný.
Před robinzonádou Dalmatina je pozvolný vstup do moře, který je vhodný i menší děti, pláž je z kamenů a oblázků.

Popis ubytovacích jednotek

Robinzonáda Dalmatina pro 2-4 osoby se skládá z prostorné terasy s venkovním posezením a pohledem na moře, přes terasu se vchází do denní místnosti s kuchyňským koutem, posezením a rozkládacím gaučem, který je vhodný pouze pro 1 dospělou osobu nebo 2 malé děti, ložnice s manželským lůžkem a koupelny s WC,umyvadlem a sprchou. Druhá sprcha se nachází před chatou. Výměna povlečení 1x týdně.

Fotografie Robinzonáda Dalmatina

Robinzonády v okolí

Plánovač trasy

Start:

Robinzonáda Dalmatina

Ostrov Žižanj