Přidat do mého výběru


Vybavení a dostupnost

Pláž

5 m

TV/SAT
Zvíře
Centrum

5 km

Obchod

350 m

Přístav

5 km

Letiště

25 km

Bus

5 km

Pobyt na ostrově
Vzdálenost od moře

5 m

Na útesech Grebeni před městem Dubrovník se nachází maják Grebeni, který již od roku 1872 naviguje lodě. Maják byl zpřístupněn turistům jako prázdninový dům.  Útesy „Grebeni" je osamělé romantické místo, které je vzdáleno cca 300 metrů od pobřeží. Dostanete se na něj pouze lodí. Grebeni je útes asi 300 m od turistického dubrovnického hotelového komplexu. Maják byl postaven, aby měli námořníci orientační bod, podle kterého v noci přijíždějí do přístavu Gruž. Maják Grebeni má krásnou a prostornou kamennou terasu a nachází se jen cca 15 metrů od mola s malým přístavem. Maják se nachází v blízkosti moře v úzkém průlivu mezi dvěma kameny. Pobyt na majáku nabízí hostům možnost pobytu na samotě.
Pláž - schody v přístavišti usnadňují vstup do vody pro děti i dospělé.
Zásobování potravinami - jsou zde vynikající možnosti buď v Zatonu nebo v Dubrovníku. Nebo se můžete domluvit s kapitánem Pašetem na dodávce potravin za poplatek.
Transfer na maják - převoz lodí ze Zatonu zajišťuje pro hosty kapitán Ivo Pašet vlastní lodí. Cena zpátečního transferu je 100 EUR a platí se přímo kapitánovi. Transfer se pořádá v dopoledních hodinách, pokud nedojde k jiné dohodě mezi hosty a kapitánem. Transfer trvá asi 20 minut, a jízda lodí s výhledem do Dubrovníku je skutečným potěšením.
Při pobytu na majáku Grebeni budete mít pocit jako, když jste na kapitánském můstku, ze kterého se řídí pohyb plovoucích hotelů, které neúnavně přijíždějí do Dubrovníku a po té ho opouštějí, aby opět vrátili a pozdravili trouběním lodní sirény osoby na majáku.
Západně od mysu Petka se nachází velmi zachovalý vrak italské obchodní lodi "Taranto",  která se tu potopila v r. 1943, když najela na minu cca 20 metrů od majáku. Trup lodi se zlomil, všude po dně jsou roztroušeny trosky nákladu. Vrak obývají hejna různých ryb. Hloubka 23 až 55 metrů. Toto místo je rájem pro potápěče v Chorvatsku - pouze pro pokročilé potápěče.
Grebeni je skupinka pěti malých ostrůvků, které se táhnou v řadě za sebou asi 300 metrů od pobřeží poloostrova Lapad nejblíže k hotelovému areálu Babin kuk. Jedná se o nehostinné, skalnaté a velmi členité ostrovy. Největší prostřední je dlouhý 250 metrů a kolem 30 metrů široký. Nejzajímavější ostrov je ale ten úplně poslední, který je o něco menší a je od pevniny vzdálený asi 1 kilometr.
Krátkodobý nájem majáku Grebeni je možný, minimální délka pobytu jsou 2 noci.


Popis ubytovacích jednotek

Apartmán pro 7-8 osob na majáku Grebeni. Celková rozloha apartmánu je cca 110 m², k dispozici jsou tři ložnice (rozloha cca 11, 13 a 18 m²), kuchyně a obývací pokoj (cca 14 m²), jídelna (cca 15 m²) a 2 x sprcha-WC (cca 4 a 8 m²). Chodba s atraktivní starobylou nádrží na vodu zvanou "gustijerna". Kolem majáku jsou dvě rozlehlé terasy o rozloze skoro 350 m², na nichž se mohou hosté slunit a relaxovat. Na majáku může pobývat až 8 osob najednou.

Fotografie Maják Grebeni

Poznámka

Při příjezdu se skládá vratná kauce ve výši 300,- EUR/maják.

Plánovač trasy

Start:

Maják Grebeni

Útesy Grebeni