Přidat do mého výběru


Vybavení a dostupnost

Pláž

25 m

Gril
Parkoviště
Zvíře
Centrum

5 km

Obchod

5 km

Přístav

16 km

Letiště

20 km

Bus

6 km

Loďka
Dostupné autem
Vzdálenost od moře

25 m

Cena od: 195 €

Rezervovat termín
  • Molo, kotviště:
Maják Marlera pro 6-8 osob se nachází v odlehlé oblasti na jihovýchodním cípu poloostrova Istrie - 4 km od obce Ližnjan a 10 km od města Pula. Pozemek maják má plochu kolem 1000 m² a rostou na něm keře s různými bylinami jako je levandule a rozmarýn.
Čtyři kilometry kolem majáku se nenachází nic kromě moře a nedotčené přírody. Maják byl postaven v roce 1882 a byl rekonstruován v roce 2012. Maják Marlera se nachází na skále ve vzdálenost asi 25 m od moře.
V blízkosti majáku jsou pláže, které jsou přístupné (písčité a kamenité, ale s pěkným vstupem do vody). Kousek pěšky je skrytá zátoka, kde je skála do moře, ale na dně je písek a to vytváří přírodní koupaliště. Z majáku je překrásný výhled na okolní ostrovy i ostrovy Cres a Lošinj či pohoří Velebit.
Ližnjan
je malá rybářská vesnice nedaleko Medulinu. Je oblíbený surfaři i potapěči pro jeho krásný podmořský svět. V blízkosti majáku se nachází atraktivní ostrov Levan, kde je jedna z nejkrásnějších písečných pláží na Istrii. Na přání je možné zajistit bezplatné přeplutí na ostrově Levan (převoz lodí). Na ostrově Levan se nachází dreams & SAND beach bar & restoran, kde můžete ochutnat mnoho osvěžujících nápojů a koktejlů, a denně čerstvé mořské plody a středomořskou kuchyni.
Přístup k majáku Marlera je možný autem, parkování je k dispozici v blízkosti budovy. Maják se skládá ze samostatné věže se světlem a přízemní budovy. Je možné vystoupit po schodech do kopule.
Maják byl automatizován a je zahrnut v systému dálkového ovládání, díky čemuž byla z posádky stažena posádka.
Elektřina na majáku Marlera je získávána pomocí solárních panelů, neboť budova nemá elektřinu ze sítě. Napětí je 220 V a zásuvky mají standardní evropskou normu. V případě, že se vypotřebuje solární elektřina, je automaticky zapnut agregát s napětím 220 V.
Maják je zásobován vodou z vlastní nádrže. Nádrž obsahuje dešťovou vodu, která je vhodná pro sprchování a mytí nádobí. Pitnou vodu je zapotřebí dovést balenou. Voda je vzácná, a proto se musí šetřit s její spotřebou. Pro hosty je k dispozici také venkovní kuchyně s grilem a zahradním nábytkem na terase s výhledem na moře.
Domácí zvířata jsou povolena po předchozí domluvě a za příplatek.
Maják Marlera má topení (kamna na pelety) a je ideální pro hosty, kteří dávají přednost zimní idyle. Pobyt v maják je v tomto ročním obdobím romantický, můžete si vychutnat teplo a oheň z velkého krbu.
Kotvení lodí je k dispozici v marině nebo v přístav ve vesnici a je zpoplatněný. Je zabezpečený a nedaleko od majáku.
Po dohodě s majitelem je možné zajistit další služby - pronájem lodě, kola, auta, limusin, výlety či potápění v nedalekém vraku. Je také možné sjednat služby kuchaře.
Cena zahrnuje ložní prádlo a ručníky, úklid jednou týdně. Čas příjezdu (check-in) je od 14.00 a čas odjezdu (check-out) nejpozději do 10.30.

Popis ubytovacích jednotek

Maják Marlera pro 6-8 osob (150 m²) - apartmán se nacházejí na dvou podlažích v celkem 5 pokojích, z nichž jsou tři ložnice (všechny s manželskou postelí - plocha 13 m²/30 m²/12 m²), 2 koupelny se sprchovým koutem a WC (velikost 9 m²), vysoušeč vlasů. Prostorný obývací pokoj, jídelna, pokoj se 2 pohovkami, plně vybavený kuchyňský kout, krb.
V kuchyni je lednice, mrazák, varná deska, sporák, kávovar, Wi-Fi připojení k internetu, kabelová / satelitní TV, alarm. Hostům je k dispozici žehlička a žehlicí prkno. Venkovní letní kuchyně s grilem u  majáku a prostorná terasa s krásným výhledem na moře.
V domě je připraveno povlečení, ručníky a mění se každých 7 dní. K dispozici jsou také uklízecí potřeby, toaletní papír, prostředky na mytí nádobí a pytlíky na odpadky.

Fotografie Maják Marlera

Poznámka

Povinná kauce se skládá při příjezdu ve výší 300 €, která bude vrácena, pokud je dům vrácen, jak byl předán při příjezdu.

Plánovač trasy

Start:

Maják Marlera

Ližnjan