Přidat do mého výběru


Vybavení a dostupnost

Pláž

5 m

TV/SAT
Klimatizace
Gril
Parkoviště
Zvíře
Centrum

7 km

Obchod

5 km

Přístav

28 km

Letiště

50 km

Bus

7 km

Loďka
Dostupné autem
Pobyt na ostrově
Vzdálenost od moře

5 m

Cena od: 825 €

Rezervovat termín
  • Molo, kotviště:
  • Parkování:
Maják Lanterna Vir se služebním názvem "Dům starého kapitána" (mezinárodní kategorie 4+*) je v provozu od května 2012. Památka nejvyšší hodnoty, dříve používána jako maják, se nachází 7 km od centra městečka Vir na samotě v borovém lese přímo u výjimečně krásné přírodní písečno-kamenité pláže s vlastním zpevněným pobřežím a molem, s kotvištěm pro menší loďku nebo člun (max. hloubka je cca 1,5 m). Hosté si mohou také pronajmout glisér bez i se skiperem. Interiér i exteriér budou vytvořeny v tradicionálním stylu s dřevěným a koženým nábytkem.
Maják Vir Lanterna byl postaven v roce 1881 na západním pobřeží ostrova Vir, na severozápadním vjezdu do zadarského kanálu. Maják se skládá z osmiboké kamenné věže a budovy, která má celkovou plochu přízemí a prvního patra 180 m². Napájení 12 V je ze solárních panelů a voda je dešťovka z cisterny. Maják byl plně automatizován a začleněn do soustavy dálkového ovládání (na majáku již neslouží strážci). Ačkoliv jsou okna směrem k moři vybavena zatemněnými skly, od večerních hodin je nutné mít zavřené okenice (více o pobytu v informacích strážce majáku - domovní řád apod.). Elektrická energie je získávána ze solárních panelů a prostřednictvím agregátu. Voda je z cisterny, která se nachází pod majákem, a je to pitná dešťovka. (Citlivým osobám doporučujeme na pití vodu převařit nebo dovést balenou).
Okolo majáku je postavena vyšší zeď - plot, která nabízí hostům soukromí, ačkoliv zcela zabránit průchodu turistů po pobřeží nelze (ale vzhledem ke vzdálenosti majáku od obydleného dílu ostrova nelze očekávat žádný velký počet náhodných průchozích turistů). Objekt je pod videodozorem bezpečnostní služby. Pobyt domácích mazlíčků je povolen na vyžádání. WiFi signál je k dispozici zdarma.
Parkování pro 4 automobily ve dvoře zdarma.
Sejf k dispozici zdarma.
Za příplatek je možné sjednat:
  • potápění v potápěcím centru Vir Turizam scuba-diving center
  • pronájem lodi
  • zajištění stravování formou cateringu z populární restaurace Kotarina (08:00-24:00 hod)
  • nájem osobního šéfkuchaře k přípravě specialit - 100,00 EUR
  • nájem maséra
  • výlety
  • zajištění svatby

Popis ubytovacích jednotek

Maják Lanterna Vir pro 8 osob se skládá ze dvou podlaží, přičemž každé má plochu 90 m², prostor je vybavan klimatizačními přístroji, které se mohou použít i jako topení.
V prvním patře jsou čtyři luxusně vybavené ložnice, každá s vlastní koupelnou (sprcha/WC). Dvě ložnice mají plochu 21 m², jedna ložnice 17 m² a poslední 14 m². Ve dvou velkých ložnicích se nachází manželské lůžko a ve dvou pokojích jsou vždy dvě samostatná lůžka. V každé ložnici se nachází LCD TV (digitální SAT kanály).
Přízemí se skládá z luxusně vybaveného obývacího pokoje, apperitiv baru, kuchyně a jídelny (5,5 m²), digitální SAT TV (LCD TV 130 cm), WC a šatna. V ostatních prostorách se nachází sauna, vířivka whirlpool, multifunkční fitness přístroj, venkovní gril a terasa na opalování. Použití přistýlek není možné.

Fotografie Maják Lanterna Vir

Poznámka

Maják Villa Lanterna lze pronajmout pouze jako jeden celek - jeden apartmán.

Plánovač trasy

Start:

Maják Lanterna Vir

Vir - ostrov Vir