Netradiční dovolená v Chorvatsku

Ostrov Porer

Chorvatsko, Istrie

Ostrůvek Porer leží jihozápadně od jižního mysu Istrijského poloostrova. Ostrov Porer je vlastně útesem o šířce 80 metrů a je vzdálený 2,5 km od pevniny a osady Premantura, která má hezké zátoky a v okolí další malé ostrůvky. Na Poreru jsou tři malá přístaviště.  Ostrůvek je tak malý, že ho obejdete jen o něco dále než za minutu, ale tato procházky potrvá mnohem déle, když se zahledíte na zdejší západ slunce, neboť ten patří k nejhezčím výjevům západu slunce na Jadranu.
Pobyt na Poreru si díky kapitánu Ivanu Giotty můžete zpestřit výletem na ostrov Unije, který je známý svými překrásným zátokámi, nebo se můžete vydat lodí do města Pula. Radíme vám, abyste před pobytem na Poreru či po něm navštívili chráněnou přírodní krajinu na mysu Kamenjak, kde roste 530 rostlinných druhů, z nichž dvacet jsou orchideje. Kromě jednoho druhu orchideje zde najdete ještě další dva druhy jiných rostlin, které rostou jenom zde a asi deset druhům rostlin, kterým hrozí zánik.
Budete-li se muset osvěžit, navštivte Safari bar, který vás jistě nadchne svým originálním vzhledem a ještě víc vás zaujmou jeho majitelé, kteří nejsou jen obyčejným personálem restaurace, nýbrž i pravými robinzony.
Koupání se doporučuje pouze v přístavištích, neboť vodní proudy kolem ostrůvku jsou po celý den velmi silné. Strážce majáku Porer vás ochotně ukáže vhodná místa na koupání.
Podmořský svět v okolí ostrova Porer je velmi atraktivní pro potápěče. Na dně moře je mnoho útesů, na mnohých místech jsou mělčiny, neboť v moře kolem Poreru je mimořádně bohatou oblastí s výskytem téměř 90 % druhů ryb Jaderského moře.

Počasí

počasí
26 °C
Aktuálně
  • Tlak: 1013 hPa
  • Vlhkost: 43 %
  • Vítr: 2 m/s
  • UV index: 7
počasí
Ne
27 °C
19 °C
počasí
Po
29 °C
20 °C
počasí
Út
29 °C
19 °C
počasí
St
29 °C
19 °C
počasí
Čt
30 °C
21 °C

Koupání a pláže Ostrov Porer

Koupání se doporučuje na místech, kde přistává loď. Vodní proudy kolem ostrůvku jsou po celý den velmi silné, takže se ani dobrým plavcům nedoporučuje, aby se vzdálili od břehu dál než na asi padesát metrů od břehu. Strážce vás ochotně pošle na místa, kde se doporučuje koupat v určité denní době.

Sportovní nabídka

V průběhu dne zde sílí vítr, který fouká z různých stran a proto se provozování windsurfingu u ostrova Porer doporučuje jenom zkušeným surferům. Svět pod mořskou hladinou v okolí ostrova Porer je velmi atraktivní pro potápěče. Na dně moře je mnoho útesů, na mnohých místech jsou mělčiny. Vlivem silným mořským proudům a neustálému míchání teplých a chladných vrstev vody je moře kolem Poreru mimořádně bohatou oblastí s výskytem rozmanitých druhů ryb. Lze tady ulovit skoro 90 % druhů ryb, které žijí v Jaderském moři.
Ostrov Porer
Ostrov Porer
Ostrov Porer
Fotogalerie Ostrov Porer (3)

Ubytování Ostrov Porer

Maják Porer

Cena od 130 €

Chorvatské turistické sdružení

Copyright © 2005-2021 chorvatsko-levne s. r. o.
Robinzonády v Chorvatsku